Møde med politikere og eksperter på Christiansborg for 20 personer, - mød Bertel Haarder, Villy Søvndal og Thomas Larsen
Beskrivelse
Møde med politikere og eksperter på Christiansborg. Få et unikt indblik i dansk politik og tilbring en dag på Christiansborg med undervisningsminister Bertel Haarder (V), SF’s leder Villy Søvndal og forfatter og Berlingske Tidendes politiske redaktør Thomas Larsen. Dagen inkluderer rundvisning på Christiansborg, frokost med politikerne og foredrag ved tre af de personer, der lige nu ved allermest om, hvordan det ser ud med dansk politik efter valget. Arrangementet gælder for op til 20 personer og afholdes i 2008 efter nærmere aftale.
Varen er doneret af Bertel Haarder, Villy Søvndal og Thomas Larsen. Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Danmarks Indsamling '08 og organisationerne SOS-Børnebyerne, Dansk Røde Kors, BØRNEfonden, Red Barnet, UNICEF, Læger uden Grænser, ADRA Danmark, Mellemfolkeligt Samvirke, CARE Danmark, IBIS, Folkekirkens Nødhjælp og Dansk Flygtningehjælp, til fordel for at mindske børnedødeligheden i Afrika. Lauritz.com donerer således gebyr, køber- og sælgersalær.
Læs mere om Danmarks Indsamling '08
I henhold til forbrugeraftalelovens § 17, stk. 2, nr. 1 er der ikke fortrydelsesret på rekreative fritidsaktiviteter, som fx kulturarrangementer, rejser eller oplevelser, hvis det fremgår af auktionen, hvilken dag eller inden for hvilken bestemt periode, den pågældende tjenesteydelse skal udføres.
For yderligere information omkring afholdelse af arrangementet og kontaktinfo, kontakt Lauritz.com, sidsel@lauritz.com eller tlf. 44 50 98 62.