Kategori  Vurdering

Aage Wang. (1879-1959) cd. Motiv med køer i stalddør

Varenummer: 1278382
Hammerslagspris: DKK 650
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
AAGE WANG. (pseudonym for Mark Osmand Curtis). Olie på lærred. Motiv med køer i stalddør. Signeret Aage Wang. H: 42, B: 66 cm. Indrammet (52x76).Let slitage/smuds på lærred. OBS: denne auktion er forlænget p.gr.a fejl i opskrivning.

Auktionen afsluttes:  05-05-2008 17:43:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej