Kategori  Vurdering

Alexander Schmidt 1842-1903

Varenummer: 1279261
Hammerslagspris: DKK 550
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
ALEXANDER SCHMIDT Olie på lærred. Motiv fra Bornholm, redningbåden står til havs. Signeret A. Schmidt 1891. Mål: 22 x 33 cm. Fremstår krakkeleret samt med afskalninger.

Auktionen afsluttes:  09-05-2008 13:26:00