Kategori  Vurdering

Alfred Olsen. Marine. Redningsbåd ved Holmslandsklit Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 2864196

Varenummer: 2850858
Hammerslagspris: DKK 400
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Alfred Olsen, (1854-1932), cd. Olie på lærred. Kystparti:*Vesterhavet i oprør', efter egen skitse, 'Redningsbåden går ud fra Holmslands Klit'. Sign. Alf. Olsen. Mål: 62 x 79 cm, (73x91).

Auktionen afsluttes:  21-01-2013 20:35:00
Showroom:  DK, Esbjerg, Oddesundvej