Kategori  Vurdering

Ancher Kjær 1906-1984 cd (3)

Varenummer: 2040961
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Ancher Kjær. Olie på plade. Tre malerier. Alle sign. Ancher Kjær . To malerier, portrætter, à 13 x 13 ( 23 x 23 ) cm. Et maleri, kvinder ved bord, 21 x 17 ( 32 x 28 ) cm. (3)

Auktionen afsluttes:  09-11-2010 15:15:00
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej