Kategori  Vurdering

Andreas Schelfhout, 'Winterlandschaft mit Figurenstaffage', oliemaleri

Varenummer: 2725179
Vurdering: EUR 3.800
(DKK 28.285)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Andreas Schelfhout (1787-1870), 'Winterlandschaft mit Figurenstaffage', olie på træ, indrammet, signeret forneden til venstre, vinterligt flodlandskab, i forgrunden bygninger, både og figurer på en tilfrossen sø, fernis er fornyet, fremstår med overfladisk revnedannelse til højre. Mål: 17x25,5 cm. (Billedmål uden ramme).

Auktionen afsluttes:  25-09-2012 19:12:00
Showroom:  DE, Düsseldorf, Völklinger Straße