Kategori  Vurdering

Anton Dorph 1831-1914. Portræt.

Varenummer: 1282836
Hammerslagspris: DKK 825
Vurdering: DKK 6.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
ANTON DORPH, olie på lærred, sign. A.D. 57 Sur?, portræt og betegnet på blændrammen, portræt, lysmål 37 x 29 cm(51 x 42 cm). Krakeleret.

Auktionen afsluttes:  09-05-2008 15:45:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej