Kategori  Vurdering

Anton Thorenfeld 1839-1907

Varenummer: 1581655
Hammerslagspris: DKK 975
Vurdering: DKK 1.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Anton Thorenfeld. Fra Kalvebod Strand mod Ny Carlsberg og Søndermarken, olie på lærred, sign. monogram 95, 19 x 30 cm. Fremstår med enkelte mindre afskalninger ved nederste kant.

Auktionen afsluttes:  11-06-2009 11:16:00