Kategori  Vurdering

Arnold Ritzau 1900 tallet, vintermotiv

Varenummer: 4901477

Næste bud: DKK 300
Vurdering: DKK 1.200
Arnold Ritzau, 1900-tallet Olie på lærred. Motiv med gravhøje, signeret og dateret 1916. H.26 x 35 cm (34 x 42 cm) Tørt lærred med enkelte småskader.

Auktionen afsluttes:  22-02-2018 19:07:00