Kategori  Vurdering

August Jerndorff (1846-1906). Landskabsparti

Varenummer: 1107593
Vurdering: DKK 2.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
AUGUST JERNDORFF. Olie på plade med motiv af landskab med ko, signeret i monogram JA, H. 19,5x11 cm (31,5x22,5 cm).

Auktionen afsluttes:  11-10-1990 17:01:00
Showroom:  DK, Næstved, Gl. Holstedvej