Kategori  Vurdering

Auguste Desvaux (1813-?), 'Portrait einer Dame', olie på lærred, 1858, signeret

Varenummer: 1434424
Vurdering: EUR 14.000
(DKK 104.208)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Auguste Desvaux (1813-?), 'Portrait einer Dame', olie på lærred, 1858, signeret. Maleriet fremstiller muligvis Isabella II. af Spanien, signeret og dateret på højre side. Lærredet er restaureret to steder. Mål uden ramme og passepartout H. 80cm, B. 64cm.

JH Transport fragter denne vare til JH´s lager i Ishøj for dkr 300,- + moms eller til enhver anden adresse i Danmark til dansk indenrigstakst.

Auktionen afsluttes:  01-01-1990 00:00:00
Showroom:  DE, Düsseldorf, Völklinger Straße