Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også

Bronzeskulptur, ’R Clark’, jagtscene/rytterfigurer, anden halvdel af 1900-tallet, bronze/metal

Varenummer: 4614535

Næste bud: EUR 3.000
(DKK 22.307)
Vurdering: EUR 4.000
(DKK 29.742)
Startbud: EUR 3.000
(DKK 22.307)
Skulptur, tilbagekomst efter jagten, figurgruppe af en rytter med tre heste på et stigende underlag af bronze/bronzefarvet patineret metal, betegnet på soklen: ’R Clark’, mål: H. 70 cm, B. 40 cm, L. 150 cm, fremstår med slitagespor, urenheder og misfarvninger samt delvist ridser i materialet.

Auktionen afsluttes:  29-04-2017 10:22:00
Showroom:  DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr