Kategori  Vurdering

C. Römer (1800-tallet)

Varenummer: 1928717
Vurdering: EUR 550
(DKK 4.094)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
C. Römer (1800-tallet), portræt af en ung mand, olie på lærred, 1842. Maleriet er signeret og dateret på siden til højre. Mål uden ramme H. 45cm, B. 37cm. Under varenummer 1912333 findes en pendant til dette maleri, maleriet forestiller antageligt to brødre.

JH Transport kan fragte denne vare til JH's lager i Ishøj for DKK 300 + moms eller til enhver anden adresse i Danmark til dansk indenrigstakst.

Auktionen afsluttes:  20-07-2010 15:50:00
Showroom:  DE, Düsseldorf, Völklinger Straße