Kategori  Vurdering

Carl Bloch (1900'tallet), Udsigt over skovsø. Olie på lærred

Varenummer: 4822102
Hammerslagspris: DKK 325
Vurdering: DKK < 1.000
Carl Bloch (ubekendt kunstner): Olie på lærred, parti fra skovsø, sign. C. Bloch. Fremstår med nogle afskalninger i maling på ramme. Ant. 1900'tallets begyndelse 29,5 x 45,5 (43 x 58) cm.

Auktionen afsluttes:  13-11-2017 17:47:00
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej

1730353 13-11-2017 15:41:23 DKK 325
1725526 13-11-2017 14:19:04 DKK 300