Kategori  Vurdering

Carl Carlsen 1855-1917. Grusvej gennem en landsby.

Varenummer: 1276667
Hammerslagspris: DKK 1.050
Vurdering: DKK 5.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
CARL CARLSEN, olie på lærred, grusvej gennem en landsby, antageligt Hellebæk, sign. Carl Carlsen 1909, lysmål 63 x 95 cm(82 x 113 cm).

Auktionen afsluttes:  06-05-2008 15:55:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej