Kategori  Vurdering

Carl Emil Lund. Landskab med huse

Varenummer: 4121221
Hammerslagspris: DKK 375
Vurdering: DKK 2.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Carl Emil Lund 1855- 1928. Olie på plade. Landskab med gårde og sø i forgrunden. Sign. E.L. 1852 samt betegnet bagpå Emil Lund 1852. 15,5x21 cm. H.27x31,5 cm.

Auktionen afsluttes:  21-01-2016 19:27:00
Showroom:  DK, Næstved, Gl. Holstedvej