Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også

Carl Locher. Fiskere på Skagen Strand gør båden klar en tidlig morgen, olie på lærred

Varenummer: 4635949

Næste bud: DKK 11.000
Vurdering: DKK 15.000
Startbud: DKK 10.000
Fiskere på Skagen Strand gør båden klar en tidlig morgen af Carl Locher (1851-1915), olie på lærred, sign. Carl Locher. 40 x 56 cm. (56 x 71 cm.) Har været udstillet, på bagsiden mærke hvor et udstillingsmærkat har siddet. Trænger til overfladerens.

Auktionen afsluttes:  26-04-2017 20:09:00

1051440 22-04-2017 19:39:10 DKK 10.500
652445 21-04-2017 17:46:16 DKK 10.000