Kategori  Vurdering

Carl Wennemoes 1890-1965 cd - Olie på lærred.

Varenummer: 1194402
Hammerslagspris: DKK 775
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Carl Wennemoes 1890-1965 cd - Olie på lærred. Vintermotiv i solskin med huse og træer, signeret utydeligt C. Wennemoes febr. 1966. Rammemål 80 x 60 cm. (68 x 48).

Auktionen afsluttes:  30-01-2008 13:10:15
Showroom:  DK, Herning, Godsbanevej