Kategori  Vurdering

Christian Aabye Talge 1898 - ? cd

Varenummer: 2211622
Hammerslagspris: DKK 450
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Christian Aabye Talge. Olie på lærred. Motiv med fiskere på strand. Sign. Chr. Aabye Talge. Mål: 66 x 97 cm, (85x115). Fremstår løs i ramme.

Auktionen afsluttes:  10-05-2011 12:14:00
Showroom:  DK, Esbjerg, Oddesundvej