Kategori  Vurdering

Christian Møllgaard, Marine, olie på lærred, skibe i Københavns havn (cd)

Varenummer: 4100923
Hammerslagspris: DKK 725
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Marine, skibe i Københavns havn, olie på lærred, Christian Møllgaard (Pseudonym for Svend Drews)1919-2003, sign. Chr Møllgaard, fremstår med let bølget lærred samt små ridser og farvebortfald og pletter, 70x100 cm. (90x110) (cd)

Denne vare er en del af en tema-auktion med kunst, antikviteter og arkitekttegnede møbler fra en stor nordisk virksomhed. Effekterne kan ses hos Lauritz.com Roskilde og auktionen slutter d. 19. januar. Se og byd på alle effekter her.

Auktionen afsluttes:  19-01-2016 12:20:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej