Kategori  Vurdering

Christian Møllgaard 1919-2003 (pseudonym for Svend Drews) cd

Varenummer: 1610051
Hammerslagspris: DKK 675
Vurdering: DKK 1.800
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Christian Møllgaard (pseudonym for Svend Drews). Olie på lærred. Sejlskibe med Kronborg i baggrunden. Sign. Chr. Møllgaard. 50x69 cm. (69x78,5 cm.).

Auktionen afsluttes:  19-08-2009 13:49:00
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej