Kategori  Vurdering

Dalia (israelsk kunstner fra 1900-tallet), 'Küstenlandschaft mit Häusern nahe Haifa'

Varenummer: 1451630
Hammerslagspris: EUR 65
(DKK 484)
Vurdering: EUR 400
(DKK 2.977)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Dalia (israelsk kunstner fra 1900-tallet), 'Küstenlandschaft mit Häusern nahe Haifa'. Olie på lærred (trukket på karton. Signeret forneden til venstre 'Dalia'. Betegnet på bagsiden med blyant 'Near Haifa Hommage to my teacher Moshe Castel Dalia'. H 38cm, B 46,5cm (billedmål uden ramme).

Auktionen afsluttes:  19-01-2009 15:28:00
Showroom:  DE, Hamburg, Große Elbstraße