Kategori  Vurdering

Denna auktion är annullerad

Varenummer: 2405270
Vurdering: SEK 2.000
(DKK 1.544)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Einar Hein, 1875-1931, olja på duk med motiv föreställande brolandskap. 36x47 cm (52x64 cm). Monogramsignerad. A tergo lapp med datering ca 1906 samt Charlottenborg utstiller. Ramad.

Transportbyrån erbjuder transport av denna vara till närmaste Lauritz.com auktionshus i Sverige. Se mer i transportmöjligheter nedan.

JH Transport erbjuder transport av denna vara till en kostnad av DKK 375 till JH's lager i Odense eller Ishöj, Danmark.

Auktionen afsluttes:  01-01-1990 00:00:00
Showroom:  SE, Stockholm, Slakthusgatan

78312 28-10-2011 23:35:55 SEK 325
906093 28-10-2011 16:18:22 SEK 300