Kategori  Vurdering

Denna auktion är annullerad

Varenummer: 4804455
Vurdering: SEK 14.000
(DKK 10.810)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Vhilo H Persson, f.1972, akryl på pannå, 'Rush hour'. Signerad verso, även betitlad och daterad 2011. Oramad, 81 x 122 cm.

Deltagit i ett flertal internationella utställningar bl.a. 'Hong Kong Art Show 2014', 'Red Dot Art Fair Miami Dec 2014', 'Group Show Haags Kunsthuis Netherlands 2015', The ArtPrize Competition U.S 2016', 'ArtExpo New York 2017' m.fl.

Auktionen afsluttes:  01-01-1990 00:00:00
Showroom:  SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan

1168879 03-11-2017 15:19:30 SEK 325
1168879 03-11-2017 15:19:22 SEK 300