Kategori  Vurdering

Varenummer: 1825710
Vurdering: EUR 13.000
(DKK 96.764)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Coenraet Roepel (1678-1748), 'Blumenstilleben mit Tulpen', olie på lærred dubleret på træ, 1716. Maleriet af den hollandske maler er signeret og dateret forneden til højre: 'C. Roepel f. 1716'. Maleriet er for kort tid siden blevet restaureret, lærredet er blevet trukket på træ. Mål uden ramme og passepartout. H. 55cm, B. 44cm.

JH Transport kan fragte denne vare til JH's lager i Ishøj for DKK 300 + moms eller til enhver anden adresse i Danmark til dansk indenrigstakst.

Auktionen afsluttes:  01-01-1990 00:00:00
Showroom:  DE, Düsseldorf, Völklinger Straße