Kategori  Vurdering
Auktionen afsluttes
20-04-2017 18:32:00
Vurdering
SEK 1.200

Design Arne Bang glas

Varenummer: 4633760
ARNE BANG (1902-1983), 12 st glas, Kastrups glasvaerk, Danmark 1950-tal, mjölkvit glasmassa virad med bambu, höjd ca 8 cm. PROVENIENS: Inga-Britta Lindh

Showroom:  SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan