Kategori  Vurdering

Diverse kunstnere (4 )

Varenummer: 2073834
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Ubekendte kunstnere. Vinterlandskab med sø. signeret A. Johansen olie på lærred 73x103 cm. samt Moseparti med gråænder olie på lærred. Leo Charles Møller signeret L.C.M. 76x102 cm. Carl Weiss. åløb gennem skov sign. C. Weiss olie på lærred ca. 73x103cm. samt bjerglandskab med græssende køer sign. St. Haubs. olie på lærred 84x110 cm.

Auktionen afsluttes:  03-12-2010 17:17:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej

551259 03-12-2010 17:06:00 DKK 300