Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også

Eberhard Steneberg, rød-blå konstellation, olie på træfiberplade, 1963 (3)

Varenummer: 4605273

Næste bud: EUR 3.000
(DKK 22.307)
Vurdering: EUR 4.500
(DKK 33.460)
Startbud: EUR 3.000
(DKK 22.307)
Abstrakt maleri af Eberhard Steneberg (1914 Weimar - 1996 Frankfurt a. M.). Titel: Rotblaue Konstellation. Udført: 1963. Signeret på bagsiden. Desuden medfølger 2 kataloger, 63,5 x 72 cm, inkl. ramme: 65,5 x 73 cm. (3)

Auktionen afsluttes:  26-04-2017 14:45:00
Showroom:  DE, Frankfurt, Hessenring