Kategori  Vurdering

Einar Thorbjørn (1911-1985) cd

Varenummer: 1318944
Hammerslagspris: DKK 550
Vurdering: DKK 1.200
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Einar Thorbjørn. Olie på lærred. Parti med kvinde og lille pige ved klaver. Sign. E. Thorbjørn . H:45, B:65 cm. Indrammet (65x85 cm.).Fremstår med patina.

Auktionen afsluttes:  29-07-2008 17:21:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej