Kategori  Vurdering

Evelyn Thorbjørn, Troels Trier m.fl., olie på lærred, landskaber (3)

Varenummer: 4102985
Hammerslagspris: DKK 400
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Landskabsmotiv af Troels Trier (1879-1962), olie på lærred. Sign. og dateret T. Trier 1934. 49 x 70 cm (59 x 79), Fjordparti af Evelyn Thorbjørn (1911-1985), olie på lærred. Sign. E Thorbjørn. 46 x 57 cm (55 x 66), markparti af Niels Lindberg (1886-1974), olie på lærred. Sign. og dateret N. Lindberg 68. 54 x 68 cm (65 x 79). (3)

Auktionen afsluttes:  04-01-2016 19:30:00
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej