Kategori  Vurdering

Ejler Bille, f.1910-2004, cd

Varenummer: 1468896
Hammerslagspris: DKK 56.000
Vurdering: DKK 150.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
EJLER BILLE. Olie på lærred. Komposition. Usigneret. Proveniens kan føres tilbage til direkte køb fra kunstneren. Monteret i svæveramme. 68 x 55 (73 x 60) cm.

Auktionen afsluttes:  22-01-2009 13:10:00
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej