Kategori  Vurdering

Elisabeth Jerichau Baumann (1819-1881)- Portrett av ung kvinne, 1879 Denne auktion er annulleret - se nu vare #1105430

Varenummer: 1088743
Hammerslagspris: NOK 9.000
(DKK 7.127)
Vurdering: NOK 14.000
(DKK 11.087)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Elisabeth Jerichau Baumann (1819-1881)- Portrett av ung kvinne, 1879, olje på lerret, mål ca. 48x36cm, signert.

Dette er en deLuxe-vare af særlig kvalitet. Effekterne til deLuxe udvælges af Lauritz.coms eksperter fra Museumsbygningen. deLuxe-varer kan efterses i de showrooms, hvor de er indleveret.

Se samtlige deLuxe varer

Auktionen afsluttes:  27-09-2007 03:46:00
Showroom:  NO, Oslo, Sannergata 3