Kategori  Vurdering

Elisabeth Jerichau, pen på papir, portræt af ung kvinde

Varenummer: 4439789
Hammerslagspris: DKK 750
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Portræt af ung kvinde, af Anna Maria Elisabeth Jerichau 1819-1881, sign. og dat. Elisabeth Jerichau 1864. 20x16 cm (32x24,5 cm). Med pletter. Dele af signatur senere optegnet.

Auktionen afsluttes:  24-10-2016 15:09:58