Kategori  Vurdering

Emilie Mundt 1842-1922

Varenummer: 1094717
Hammerslagspris: DKK 725
Vurdering: DKK 2.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
EMILIE MUNDT. Olie på lærred, klippelandskab med trappe. .Antagelig fra Bretagne. sign. monogram EM. 30 x 26 cm ( 44 x 40) cm. Tidligere elev af Wilhelm Kyhn.

Auktionen afsluttes:  26-09-2007 14:36:00
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej