Kategori  Vurdering

Ernst Friis f. 1888

Varenummer: 1260179
Hammerslagspris: DKK 500
Vurdering: DKK 1.200
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
ERNST FRIIS, olie på lærred, arbejdende bønder på mark, sign. E. Friis, 65x83 cm. U.R.

Auktionen afsluttes:  11-04-2008 10:58:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej