Kategori  Vurdering

F. Behrens, olie på lærred, maleri efter Karl Kaufmann, Venedig

Varenummer: 4648436
Vurdering: EUR 750
(DKK 5.583)
F. Behrens, olie på lærred, maleri efter Karl Kaufmann, Venedig, signeret nederst til højre. Mål: H. 67 cm. B. 100 cm. D. 6 cm. Fremstår i aldersrelateret stand med brugsspor. To restaurerede steder på bagsiden. Små afslag på rammen.

Auktionen afsluttes:  18-07-2017 18:45:00
Showroom:  DE, Düsseldorf, Völklinger Straße