Kategori  Vurdering

Ferdinand SCHUBERT (1824-1853)

Varenummer: 1912333
Vurdering: EUR 1.000
(DKK 7.443)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Ferdinand SCHUBERT (1824-1853), portræt af en ung mand, olie på lærred, 1841. Maleriet er signeret og dateret på siden til højre. Mål uden ramme H. 45cm, B. 37cm. Under varenummer 1928717 findes en pendant til dette maleri, som antageligt viser to brødre.

JH Transport kan fragte denne vare til JH's lager i Ishøj for DKK 300 + moms eller til enhver anden adresse i Danmark til dansk indenrigstakst.

Auktionen afsluttes:  20-07-2010 15:25:00
Showroom:  DE, Düsseldorf, Völklinger Straße