Kategori  Vurdering

Frederik Lange. Maleri

Varenummer: 2844666
Hammerslagspris: DKK 975
Vurdering: DKK 2.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Frederik Lange 1870-1941 cd. Motiv fra Skagen, 1916. Usign.; på bagsiden etiket fra Kunsthallen. Olie på lærred. 33 x 45 cm. (45 x 56 cm.).

Auktionen afsluttes:  16-01-2013 15:27:11
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej