Kategori  Vurdering

Frits Nordahl Grove, 1822-1885.

Varenummer: 2487350
Hammerslagspris: DKK 625
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Frits Nordahl Grove. Motiv med aftensol, olie på lærred. Sign. med initialer, N.G. Fremstår med enkelte krakeleringer. 47,5 x 65,5 cm. (62,5 x 80,5 cm.)

Auktionen afsluttes:  19-01-2012 15:47:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej