Kategori  Vurdering

Grete Fristrup 1905-1995 samt ubekendt kunstner cd (2) Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 2270906

Varenummer: 2248372
Hammerslagspris: DKK 325
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Grete Fristrup. Lund med æbletræer. Akvarel på papir. Sign. i bly Grete Fristrup samt dateret 74. 27 x 36 cm (41 x 49 cm). Samt ubekendt kunstner. Opstilling med blomster. Akvarel på papir. Sign. med monogram samt dateret i bly 71. 43 x 34 cm (63 x 53 cm). (2)

Auktionen afsluttes:  31-05-2011 11:09:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej

343445 31-05-2011 10:46:51 DKK 325
668629 24-05-2011 16:49:41 DKK 300