Kategori  Vurdering

Henny Køster Panduro, malerier (2) Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 2707684

Varenummer: 2696050
Hammerslagspris: DKK 450
Vurdering: DKK 1.200
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Henny Køster Panduro 1863-1930. To malerier. Olie på lærred. Begge signeret. Største blændrammemål: 43x57 cm. Det mindste maleri med krakleringer og afskalninger. (2)

Auktionen afsluttes:  24-08-2012 11:39:00
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej