Kategori  Vurdering

I. T. Hansen (Josef Theodor Hansen), tilskrevet. 'Fra udgravningerne ved Pompeji'. Olie på lærred.

Varenummer: 2841368
Hammerslagspris: DKK 625
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
I. T. Hansen (Josef Theodor Hansen) 1848-1912, tilskrevet. 'Fra udgravningerne ved Pompeji'. Olie på lærred. Betegnet. I.T.H. Fremstår krakelleret og hårdt renset. 53 x 37 cm. (66 x 49)

Auktionen afsluttes:  22-01-2013 20:58:00