Kategori  Vurdering

Ida Bagus Njana. Skulptur. Træ

Varenummer: 4841071
Auktionen er ikke begyndt
Næste bud: DKK 300
Vurdering: DKK 125.000
Skulptur af Ida Bagus Njana (1912 - 1985) Indonesien. Træ. Sign. Ida Bagus Njana, Mas Bali. H 24 cm. B. 17 cm. D. 18 cm.

Proveniens: Erhvervet fra kunstneren selv under et privat besøg på Bali.

Auktionen afsluttes:  03-01-2018 20:00:00