Kategori  Vurdering

J. B. Dibois 1900-tallet

Varenummer: 1221393
Hammerslagspris: DKK 625
Vurdering: DKK 2.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
J. B. DIBOIS. Olie på lærred. Opstilling på bord med bøgegrene, hummer og frugt. Sign. J. B. Dibois. 78 x 179 cm (87 x 186). Lærredet trænger til opspænding. Fremstår med minimalt farvebortfald.

Auktionen afsluttes:  06-03-2008 13:33:00
Showroom:  DK, Aarhus, Egå Havvej