Kategori  Vurdering

Jean van Dongen, (1883-1970), tilskrevet

Varenummer: 2206544
Vurdering: EUR 700
(DKK 5.210)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Jean van Dongen, tilskrevet, 'Winterliche Waldlandschaft mit Bachlauf', olie på lærred, indrammet, signeret forneden til højre. 59x79 (mål uden ramme).

JH Transport kan fragte denne vare til JH's lager i Odense eller Ishøj for DKK 300 + dansk moms eller til enhver anden adresse i Danmark til dansk indenrigstakst.

Auktionen afsluttes:  12-05-2011 20:13:00
Showroom:  DE, Düsseldorf, Völklinger Straße