Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også

Jens Søndergaard, olie på papir, huse og personer ved kyst (cd)

Varenummer: 4625549
Hammerslagspris: DKK 5.200
Vurdering: DKK 10.000
Startbud: DKK 5.000
Figurkomposition med huse og personer ved havet. Maleri af Jens Søndergaard (1895-1957) Olie på papir monteret på malerpap. Sign. Jens Søndergaard. 30 x 44 cm. (37 x 51 cm.) 3-4 mindre opbulinger af papiret, ca. midtpå.

Auktionen afsluttes:  20-04-2017 14:03:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej

969583 20-04-2017 13:20:28 DKK 5.200
1516014 19-04-2017 20:37:11 DKK 5.000