Kategori  Vurdering

Jens Sørensen, figurkomposition, olie på lærred, Pierrot på Bakken (cd)

Varenummer: 4123606
Hammerslagspris: DKK 575
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Figurkomposition, Pierrot på Bakken, olie på lærred, Jens Sørensen 1887-1953, sign. Jens Sørensen, 38x51 cm. (44x57) Fremstår med krakellering og minimale afskalninger (cd)

Auktionen afsluttes:  27-01-2016 15:58:15
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej