Kategori  Vurdering

Johan Neumann (1860-1940 ) Strandmotiv

Varenummer: 1362188
Hammerslagspris: DKK 925
Vurdering: DKK 2.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Johan Neumann. Olie på lærred. Motiv med jolle og fiskere ved strandbred. Signeret Johan Neumann 1922. Fremstår med lille reparation på lærred. H: 52,5 B: 66,5 cm. Indrammet (66x80)

Auktionen afsluttes:  03-09-2008 17:03:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej