Kategori  Vurdering

Johannes Wilhjelm, olie på lærred, portræt af kvinde

Varenummer: 4091875
Hammerslagspris: DKK 850
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Portræt af en kvinde, Romerinde af Johannes Wilhjelm (1868 - 1938), olie på lærred. Sign. og dateret J .Wilhjelm, Rom 1894. 40 x 33 (47 x 41) cm. Fremstår med enkelte afskalninger.

Auktionen afsluttes:  17-12-2015 19:27:00
Showroom:  DK, Aarhus, Egå Havvej