Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også

Julius Friedländer, olie på lærred, 'Hos en Fiskerfamilie'

Varenummer: 4601566
Hammerslagspris: DKK 1.100
Vurdering: DKK 2.000
'Hos en Fiskerfamilie', af Julius Friedländer (1810-1861), olie på lærred, sign. monogram 1858. 27 x 39,5 cm (50 x64 cm). Fremstår med krakelering og retoucheringer.

Auktionen afsluttes:  30-03-2017 19:03:00